Lego Art dla tych, dla których tworzenie jest pasją

Klocki Lego coraz bardziej nas zaskakują. Mnogość zestawów tematycznych z książek czy filmów, to już standard. Jednak producent nie ogranicza się jedynie do świata figurek, czy tradycyjnych klocków. Swoje produkty kieruje nie tylko do dzieci, czy dorosłych, ale stara się zachęcić do wspólnej zabawy również całą rodzinę.

Lego art (bezkompromisowa jakość i profesjonalna obsługa – sklep online) – czym jest i jak go używać

Lego  Art to zestaw stworzony z myślą o rodzinie i wspólnej zabawie. Pozwala na tworzenie obrazów z małych elementów. Sprzedawany jest w zestawach z instrukcją obsługi. To dobre dla początkujących, jednak jeśli damy się ponieść wyobraźni, możemy tworzyć własne obrazy właściwie bez żadnych ograniczeń. To nie tylko zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie kreatywności dla całej rodziny.

Ponieważ elementy są małe i łatwe do połknięcia, istnieje ograniczenie wiekowe, a młodsze dzieci powinny bawić się nimi pod opieką dorosłych. W Lego Art są również poziomy trudności, dlatego oznaczone są na opakowaniach informacją o wieku, od którego można ich używać, np. 18+. Poza kreatywnością klocki te uczą również cieniowania i dobierania kolorów, choć oczywiście można tworzyć również własne obrazy po swojemu.

Jakie zestawy możemy wybrać?

Wybór zestawów Lego Art jest spory, zawiera między innymi:

– mapa świata

– kolekcja z Batmanem i innymi postaciami z filmu,

– Myszka Miki,

– Elvis Presley,

– różne herby,

– Iron Man i wiele innych.

W przypadku układania, np. mapy świata, po zeskanowaniu kodu QR można również posłuchać muzyki, która pomoże nam w stworzeniu tego obrazu. Obrazy można postawić na półkach lub powiesić na ścianach. Jak już wspomnieliśmy, z elementów zestawu, można także tworzyć własne obrazy. To świetna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, co do których nie mamy obaw, że połknęły by małe elementy.

Dołączone instrukcje pozwalają zbudować konkretne obrazy, uczą jak dobrać kolory, cienie. Ciekawe jest to, że na takie obrazy warto patrzeć z daleka, przypominają wówczas prawdziwe obrazy malowane farbami. Można ułożyć taki obraz i dać komuś w prezencie, czy też sprezentować zestaw do samodzielnego zbudowania.